NX3008NBK,215
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
NX3008NBK,215
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
TO-236AB
Descrizione:
MOSFET N-CH 30V 400MA TO236AB
In magazzino : 391703
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 50 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 0.68 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.4Ohm @ 350mA, 4.5V
Supplier Device Package TO-236AB
Vgs(th) (Max) @ Id 1.1V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Power Dissipation (Max) 350mW (Ta), 1.14W (Tc)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 400mA (Tc)
Vgs (Max) ±8V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 1.8V, 4.5V