NX3008NBKV,115
NXP USA Inc.
Prodotto No:
NX3008NBKV,115
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
SOT-666
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
NOW NEXPERIA NX3008NBKV - SMALL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 50pF @ 15V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 0.68nC @ 4.5V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.4Ohm @ 350mA, 4.5V
Supplier Device Package SOT-666
Vgs(th) (Max) @ Id 1.1V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Package / Case SOT-563, SOT-666
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 500mW
Mfr NXP USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 400mA