Casa / FET, MOSFET Arrays / NXH020F120MNF1PTG
minImg
NXH020F120MNF1PTG
onsemi
Prodotto No:
NXH020F120MNF1PTG
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
22-PIM (33.8x42.5)
Descrizione:
PIM F1 SIC FULL BRIDGE 1200V 20M
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 4 N-Channel (Half Bridge)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2420pF @ 800V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 213.5nC @ 20V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 30mOhm @ 50A, 20V
Supplier Device Package 22-PIM (33.8x42.5)
Vgs(th) (Max) @ Id 4.3V @ 20mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 1200V (1.2kV)
Series -
Package / Case Module
Technology Silicon Carbide (SiC)
Power - Max 119W (Tj)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 51A (Tc)