Casa / Diode Arrays / NXPS20H100CX,127
minImg
NXPS20H100CX,127
NXP USA Inc.
Prodotto No:
NXPS20H100CX,127
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
TO-220F
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
NOW WEEN - NXPS20H100CX - POWER
In magazzino : 162340
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1065
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220F
Current - Reverse Leakage @ Vr 4.5 mA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 770 mV @ 10 A
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)