NZ9F10VT5G
onsemi
Prodotto No:
NZ9F10VT5G
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
SOD-923
Descrizione:
DIODE ZENER 10V 250MW SOD923
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-923
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7 V
Series -
Package / Case SOD-923
Power - Max 250 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Mfr onsemi
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms