Casa / AC Fans / OA172AN-22-1WB
minImg
OA172AN-22-1WB
Orion Fans
Prodotto No:
OA172AN-22-1WB
Produttore:
Orion Fans
Descrizione:
230VAC 172X172X51MM
Guida per l'utente
Air Flow 235.0 CFM (6.58m³/min)
Noise 52.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 160 ~ 260VAC
RPM 3200 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 51.00mm
Operating Temperature -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Static Pressure 0.700 in H2O (174.4 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 172mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172AN
Power (Watts) 35.00W