Casa / AC Fans / OA172SAP-22-3TB1855
minImg
OA172SAP-22-3TB1855
Orion Fans
Prodotto No:
OA172SAP-22-3TB1855
Descrizione:
230VAC 172X150X51MM
Guida per l'utente
Air Flow 105.0 CFM (2.94m³/min)
Noise 35.0dB(A)
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 200 ~ 260VAC
RPM 1600 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Auto Restart, Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 51.00mm
Operating Temperature -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Static Pressure 0.260 in H2O (64.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Metal
Series OA172SAP
Power (Watts) 20.00W