Casa / AC Fans / OA172SAPL-11-1TBIP55
minImg
OA172SAPL-11-1TBIP55
Orion Fans
Prodotto No:
OA172SAPL-11-1TBIP55
Descrizione:
FAN AXIAL 172X38MM 115VAC TERM
In magazzino : 74
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 228.0 CFM (6.38m³/min)
Noise 58.0dB
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 103 ~ 126VAC
RPM 3400 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 38.50mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.870 in H2O (216.7 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight 1.6 lbs (725.7 g)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172SAPL
Power (Watts) 28.00W