Casa / AC Fans / OA172SAPL-22-3WBIP55
minImg
OA172SAPL-22-3WBIP55
Orion Fans
Prodotto No:
OA172SAPL-22-3WBIP55
Descrizione:
230VAC 150X172X38MM IP55
Guida per l'utente
Air Flow 103.0 CFM (2.88m³/min)
Noise 44.0dB(A)
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 160 ~ 260VAC
RPM 1700 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 38.50mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.260 in H2O (64.8 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172SAPL
Power (Watts) 26.00W