Casa / AC Fans / OA225AN-22-1TB18
minImg
OA225AN-22-1TB18
Orion Fans
Prodotto No:
OA225AN-22-1TB18
Descrizione:
FAN AXIAL 225X80MM BALL 230VAC
In magazzino : 140
Guida per l'utente
Air Flow 600.0 CFM (16.80m³/min)
Noise 61.0dB
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.350A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 200 ~ 240VAC
RPM 2800 RPM
Width 80.00mm
Operating Temperature -40 ~ 176°F (-40 ~ 80°C)
Static Pressure 0.670 in H2O (166.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination Terminal Block
Size / Dimension Square - 225mm L x 225mm H
Weight 4.7 lbs (2.1 kg)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Metal
Series OA225
Power (Watts) 80.0W