Casa / AC Fans / OA225AP-22-1TB1868
minImg
OA225AP-22-1TB1868
Orion Fans
Prodotto No:
OA225AP-22-1TB1868
Descrizione:
FAN 230AC 225X240X80MM IP68 TERM
Guida per l'utente
Air Flow 620.0 CFM (17.36m³/min)
Noise 66.0dB
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3100 RPM
Width 80.00mm
Operating Temperature -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Static Pressure 0.740 in H2O (184.3 Pa)
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Square - 225mm L x 225mm H
Weight 4.8 lbs (2.2 kg)
Lifetime @ Temp. 45000 Hrs @ 55°C
Material - Blade Steel
Series OA225AP
Power (Watts) 80.0W