Casa / AC Fans / OA2547AN-22-2TB1856
minImg
OA2547AN-22-2TB1856
Orion Fans
Prodotto No:
OA2547AN-22-2TB1856
Produttore:
Orion Fans
Descrizione:
230VAC 254X89MM METAL
Guida per l'utente
Air Flow 620.0 CFM (17.36m³/min)
Noise 63.0dB(A)
Ingress Protection IP56 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 200 ~ 240VAC
RPM 2200 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 89.00mm
Operating Temperature -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Static Pressure 0.270 in H2O (67.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Metal
Series OA2547AN
Power (Watts) 95.0W