Casa / AC Fans / OA254AN-11-2WB
minImg
OA254AN-11-2WB
Orion Fans
Prodotto No:
OA254AN-11-2WB
Produttore:
Orion Fans
Descrizione:
FAN AC 254MM(10") 115V 620CFM
In magazzino : 33
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 600.0 CFM (16.80m³/min)
Noise 55.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 80 ~ 130VAC
RPM 2000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.450 in H2O (112.1 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA254AN
Power (Watts) 45.00W