Casa / AC Fans / OA254AN-22-1WB
minImg
OA254AN-22-1WB
Orion Fans
Prodotto No:
OA254AN-22-1WB
Produttore:
Orion Fans
Descrizione:
Thermal Products
Guida per l'utente
Air Flow 700.0 CFM (19.60m³/min)
Noise 65.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 160 ~ 260VAC
RPM 2200 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.530 in H2O (132.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA254AN
Power (Watts) 70.0W