Casa / AC Fans / OA254AP-11-1WB
minImg
OA254AP-11-1WB
Orion Fans
Prodotto No:
OA254AP-11-1WB
Descrizione:
FAN AXIAL 254X89MM 115VAC WIRE
In magazzino : 218
Guida per l'utente
Air Flow 547.0 CFM (15.32m³/min)
Noise 55.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.290A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 80 ~ 130VAC
RPM 1650 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.390 in H2O (97.1 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight 4.2 lbs (1.9 kg)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA254
Power (Watts) 35.00W