Casa / AC Fans / OA254EC-22-1TBXCIP68
minImg
OA254EC-22-1TBXCIP68
Orion Fans
Prodotto No:
OA254EC-22-1TBXCIP68
Produttore:
Orion Fans
Descrizione:
Thermal Products
Guida per l'utente
Air Flow 830.0 CFM (23.24m³/min)
Noise 70.1dB(A)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.640A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 200 ~ 260VAC
RPM 2750 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Auto Restart
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 1.200 in H2O (298.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA254EC
Power (Watts) 72.0W