Casa / AC Fans / OA254EC-22-1TBXCIP68A
minImg
OA254EC-22-1TBXCIP68A
Orion Fans
Prodotto No:
OA254EC-22-1TBXCIP68A
Descrizione:
EC FAN 254X89MM 230VAC IP68/ATEX
In magazzino : 5
Guida per l'utente
Air Flow 830.0 CFM (23.24m³/min)
Noise 70.0dB
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.640A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 2750 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Electronic Commutation (EC)
Width 89.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 1.200 in H2O (298.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Round - 254mm Dia
Weight 4.6 lbs (2.1 kg)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA254EC XC
Power (Watts) 72.0W