Casa / AC Fans / OA280AP-11-1TB1868
minImg
OA280AP-11-1TB1868
Orion Fans
Prodotto No:
OA280AP-11-1TB1868
Descrizione:
FAN 115AC 280X280X89MM IP68 TERM
In magazzino : 39
Guida per l'utente
Air Flow 1300.0 CFM (36.40m³/min)
Noise 73.0dB
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3200 RPM
Width 89.00mm
Operating Temperature -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Static Pressure 0.750 in H2O (186.8 Pa)
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Square - 280mm L x 280mm H
Weight 7.4 lbs (3.4 kg)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 55°C
Material - Blade Steel
Series OA280AP
Power (Watts) 210W