Casa / AC Fans / OA60EC-UR-1WBIP68A
minImg
OA60EC-UR-1WBIP68A
Orion Fans
Prodotto No:
OA60EC-UR-1WBIP68A
Produttore:
Orion Fans
Descrizione:
FAN EC 60X25MM 95-264VAC IP68 AT
In magazzino : 947
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 19.5 CFM (0.546m³/min)
Noise 31.0dB
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.050A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 95 ~ 264VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3950 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Electronic Commutation (EC), Thermal Overload Protector (TOP)
Width 25.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.170 in H2O (42.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency ATEX, CE, cURus, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight 0.133 lb (60.33 g)
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA60EC
Power (Watts) 2.40W