Casa / AC Fans / OA80AP-11-3WB1855
minImg
OA80AP-11-3WB1855
Orion Fans
Prodotto No:
OA80AP-11-3WB1855
Produttore:
Orion Fans
Descrizione:
115VAC 80X38MM METAL
Guida per l'utente
Air Flow 21.0 CFM (0.588m³/min)
Noise 23.1dB(A)
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 100 ~ 125VAC
RPM 1875 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 38.00mm
Operating Temperature -22 ~ 176°F (-30 ~ 80°C)
Static Pressure 0.080 in H2O (19.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Metal
Series OA80AP
Power (Watts) 6.00W