Casa / AC Fans / OAB13372-11-1WB
minImg
OAB13372-11-1WB
Orion Fans
Prodotto No:
OAB13372-11-1WB
Produttore:
Orion Fans
Descrizione:
FAN IMP MTRZD 133X72MM 115VAC W/
Guida per l'utente
Air Flow 188.0 CFM (5.26m³/min)
Noise 60.0dB
Ingress Protection IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Current Rating (Amps) 0.430A
Fan Type Motorized Impellers
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 3200 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Thermal Overload Protector (TOP)
Width 72.50mm
Operating Temperature -40 ~ 140°F (-40 ~ 60°C)
Static Pressure 0.880 in H2O (219.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 133mm Dia
Weight 2 lbs (907.2 g)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Thermoplastic
Series OAB13372
Power (Watts) 41.00W