OD1238-12HBXJ10A
Orion Fans
Prodotto No:
OD1238-12HBXJ10A
Produttore:
Orion Fans
Descrizione:
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
In magazzino : 4236
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 250.0 CFM (7.00m³/min)
Noise 69.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 3.7A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 7 ~ 13.2VDC
RPM 6000 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 1.480 in H2O (368.7 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight 0.827 lb (375.12 g)
Lifetime @ Temp. 70000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OD1238
Power (Watts) 44.4 W