OD8038-12HHB-VXC10A
Orion Fans
Prodotto No:
OD8038-12HHB-VXC10A
Produttore:
Orion Fans
Descrizione:
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 112.0 CFM (3.14m³/min)
Noise 60.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.9A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range -
RPM 7100 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Features Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 1.100 in H2O (274.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 4 Wire Leads
Size / Dimension Square - 80mm L x 80mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 50000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Series OD8038 VA
Power (Watts) 22 W