Casa / DC DC Converters / OKLP-X/60-W12A-C
minImg
OKLP-X/60-W12A-C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
OKLP-X/60-W12A-C
Descrizione:
DC DC CONVERTER 0.6-3.63V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 0.6 ~ 3.63V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.00" L x 0.50" W x 0.48" H (25.4mm x 12.7mm x 12.2mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 60A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 7V
Control Features -
Series Okami™ OKLP-X/60-W12A-C
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 16-SMD Module
Efficiency 95%