OP0422000001G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
OP0422000001G
Produttore:
Amphenol Anytek
Descrizione:
OP - 3.5 - 4P 12.5MM TIN PLATED
In magazzino : 5319
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Insulation Height 0.079" (2.00mm)
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation Vertical
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Screw Size -
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry -
Contact Material Brass
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 4
Number of Positions 4
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color -
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series OP
Type Header, Male Pins, Unshrouded
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.138" (3.50mm)