OPA4343EA/2K5
Burr Brown
Prodotto No:
OPA4343EA/2K5
Produttore:
Burr Brown
Pacchetto:
16-SSOP
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
OPA4343 QUAD-CHANNEL SINGLE-SUPP
Guida per l'utente
Voltage - Supply Span (Max) 5.5 V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Output Type Push-Pull, Rail-to-Rail
Slew Rate 6V/µs
Gain Bandwidth Product 5.5 MHz
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 850µA (x4 Channels)
Current - Input Bias 0.2 pA
Product Status Active
Supplier Device Package 16-SSOP
Voltage - Input Offset 2 mV
Series MicroAmplifier™
Package / Case 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply Span (Min) 2.5 V
Mfr Burr Brown
Number of Circuits 4
Package Bulk
Amplifier Type Standard
Current - Output / Channel 50 mA