Casa / AC DC Converters / OPS2X3-40-24-A-1-CU
minImg
OPS2X3-40-24-A-1-CU
Selec Controls USA Inc.
Prodotto No:
OPS2X3-40-24-A-1-CU
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 40W
In magazzino : 250
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Product Status Active
Efficiency 85%
Mfr Selec Controls USA Inc.
Features Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency cULus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 1.16" H (76.2mm x 50.8mm x 29.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1.67 A
Series OPS2X3-40 (40W)
Power (Watts) 40W