OQ0675500000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
OQ0675500000G
Descrizione:
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.472" (12.00mm)
Contact Tail Length 0.157" (4.00mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic Resin
Header Orientation Vertical
Number of Levels 1
Current - UL 12 A
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper Alloy
Features Mating Flange
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 6
Number of Positions 6
Current - IEC -
Series 06-500
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)