OQ1712510300G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
OQ1712510300G
Descrizione:
TERM BLOCK HDR 17POS 90DEG 3.5MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.283" (7.19mm)
Contact Tail Length 0.138" (3.50mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation 90°, Right Angle
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 17
Number of Positions 17
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.138" (3.50mm)