OQ1970800000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
OQ1970800000G
Descrizione:
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.472" (12.00mm)
Contact Tail Length 0.157" (4.00mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation Vertical
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Contact Material Copper
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Series OQ
Type Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)