OQ1971810300G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
OQ1971810300G
Descrizione:
TERM BLOCK HDR 2POS 90DEG 5MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.335" (8.51mm)
Contact Tail Length -
Number of Levels 1
Current - UL 20 A
Contact Material Copper
Features Locking Ramp
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 2
Number of Positions 2
Series OQ
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)