Casa / Oscillators / OVETGLJANF-40.960000
minImg
OVETGLJANF-40.960000
Taitien
Prodotto No:
OVETGLJANF-40.960000
Produttore:
Taitien
Descrizione:
XTAL OSC XO 40.9600MHZ CMOS SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series OV
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.8V ~ 3.3V
Output CMOS
Mfr Taitien
Base Resonator Crystal
Frequency 40.96 MHz