OVK470M1ETR-0606S
Surge
Prodotto No:
OVK470M1ETR-0606S
Produttore:
Surge
Descrizione:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 25V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 65 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series OVK
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.3 A @ 100 kHz
Mfr SURGE
Capacitance 47 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 49 mOhms