P51-15-S-N-D-4.5V
Amphenol SSI Technologies
Prodotto No:
P51-15-S-N-D-4.5V
Descrizione:
SENSOR 15PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V
Guida per l'utente
Operating Pressure 15PSI (103.42kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Industrial Automation
Termination Style Deutsch, 3 Pin
Product Status Obsolete
Pressure Type Sealed Gauge
Supplier Device Package -
Series MediaSensor™
Accuracy ±1%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 5V
Output 0.5 V ~ 4.5 V