PA0201FRL470R02L
YAGEO
Prodotto No:
PA0201FRL470R02L
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
0201
Descrizione:
RES 0.02 OHM 1% 1/4W 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.012" (0.30mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.31mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.25W, 1/4W