PA0603FRM070R01L
YAGEO
Prodotto No:
PA0603FRM070R01L
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
0603
Descrizione:
RES 0.01 OHM 1% 1/10W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.1W, 1/10W