PA0805FRE470R008L
YAGEO
Prodotto No:
PA0805FRE470R008L
Descrizione:
RES 0.008 OHM 1% 1/2W 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 8 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.5W, 1/2W