PA1206FRF7W0R039L
YAGEO
Prodotto No:
PA1206FRF7W0R039L
Descrizione:
RES 0.039 OHM 1% 1/2W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 39 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.5W, 1/2W