PA1206FRM7W0R015L
YAGEO
Prodotto No:
PA1206FRM7W0R015L
Descrizione:
RES 0.015 OHM 1% 1/2W 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 mOhms
Series PA
Power (Watts) 0.5W, 1/2W