PBLS6005D,115
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PBLS6005D,115
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
6-TSOP
Descrizione:
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6TSOP
Guida per l'utente
Frequency - Transition 185MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 700mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 150mV @ 500µA, 10mA / 340mV @ 100mA, 1A
Resistor - Base (R1) 47kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 60V
Supplier Device Package 6-TSOP
Series -
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Package / Case SC-74, SOT-457
Power - Max 600mW
Mfr Nexperia USA Inc.
Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA, 100nA
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 5mA, 5V / 150 @ 500mA, 5V