Casa / Panel Meters / PCD200-24-B-420-140
minImg
PCD200-24-B-420-140
Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Prodotto No:
PCD200-24-B-420-140
Descrizione:
PROCESS CONTROL DISPLAY
In magazzino : 2
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Display Characters - Height 0.600" (15.20mm), 0.460" (11.68mm)
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Output Type Analog
Number of Characters Per Row 6, 6
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Measuring Type Process
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight -
Series PCD200
Type Process Meter
Display Type LED - Red Characters
Measuring Range 0 ~ 20mA, ±10VDC
Voltage - Supply 12 ~ 24VDC