PCWR02000D
VPG Foil Resistors
Prodotto No:
PCWR02000D
Produttore:
VPG Foil Resistors
Descrizione:
PCWR0200D 15 PPM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 1.575" L x 0.787" W (40.00mm x 20.00mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 20 mOhms
Series PC
Power (Watts) 10W