PE0201JRJ070R05L
YAGEO
Prodotto No:
PE0201JRJ070R05L
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
0201
Descrizione:
RES 0.05 OHM 5% 1/20W 0201
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.012" (0.31mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.31mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 50 mOhms
Series PE_L
Power (Watts) 0.05W, 1/20W