PE0402FRF470R07L
YAGEO
Prodotto No:
PE0402FRF470R07L
Descrizione:
RES 0.07 OHM 1% 1/4W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 70 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.25W, 1/4W