PE0603FRM570R005Z
YAGEO
Prodotto No:
PE0603FRM570R005Z
Descrizione:
RES 0.005 OHM 1% 1/2W 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.030" W (1.60mm x 0.76mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 5 mOhms
Series PE
Power (Watts) 0.5W, 1/2W