PE2512FKE7W0R068Z
YAGEO
Prodotto No:
PE2512FKE7W0R068Z
Descrizione:
RES 0.068 OHM 1% 2W 2512
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 68 mOhms
Series PE
Power (Watts) 2W