PMBD7100,215
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PMBD7100,215
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
TO-236AB
Descrizione:
DIODE ARRAY GP 100V 215MA SOT23
In magazzino : 2582
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 4 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-236AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.5 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 150 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 215mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)