Casa / Single Diodes / PMEG045V100EPDZ
minImg
PMEG045V100EPDZ
onsemi
Prodotto No:
PMEG045V100EPDZ
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
CFP15
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
PMEG045V1001SLMESCHOTTBARRIRECTI
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 17 ns
Capacitance @ Vr, F 1190pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package CFP15
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 10 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 10 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A