Casa / Single Diodes / PMEG10030ELP-QX
minImg
PMEG10030ELP-QX
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PMEG10030ELP-QX
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
SOD-128/CFP5
Descrizione:
DIODE SCHOTT 100V 3A SOD128/CFP5
In magazzino : 1009
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 8 ns
Capacitance @ Vr, F 200pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-128/CFP5
Current - Reverse Leakage @ Vr 450 nA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SOD-128
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 770 mV @ 3 A
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 3A