Casa / Single Diodes / PMEG2005EJ,115
minImg
PMEG2005EJ,115
Nexperia USA Inc.
Prodotto No:
PMEG2005EJ,115
Produttore:
Nexperia USA Inc.
Pacchetto:
SOD-323F
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD323F
In magazzino : 62412
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 66pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-323F
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 20 V
Series -
Package / Case SC-90, SOD-323F
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 390 mV @ 500 mA
Mfr Nexperia USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 20 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 500mA